Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

Náhodný výber z galérie

Dátum a čas

Dnes je sobota, 11.7.2020, 9:40:43

Sviatok

Meniny má Milota, Milutín

Aktuálne počasie

dnes, sobota 11. 7. 2020
silný dážď 23 °C 10 °C
nedeľa 12. 7. silný dážď 16/9 °C
pondelok 13. 7. jasná obloha 17/8 °C
utorok 14. 7. slabý dážď 19/8 °C

Navigácia

Obsah

Obec Výborná - OZNAM

Typ: ostatné
Erb obceCOVID-19 - Opatrenia v obci Výborná

COVID–19 – opatrenia

Vážení občania obce Výborná

Obec Výborná  oznamuje obyvateľom, že z dôvodu nariadených preventívnych opatrení pred šírením ochorenia COVID–19 bude obecný úrad až do odvolania pracovať v obmedzenom režime. Budova bude uzavretá, zamestnanci budú pracovať v čase od 8.00 do 11.00. Požiadavky občanov na agendu obecného úradu je možné vybaviť telefonicky na č. 052/4593161, emailom obecvyborná@stonline.sk. Obec Výborná z dôvodu ochrany zdravia zamestnancov obce ďalej žiada obyvateľov a ostatných klientov, aby s výnimkou nevyhnutných a neodkladných záležitostí zvážili návštevu obecného úradu.
 

Ministerka školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky v dôsledku ohrozenia života a zdravia detí, žiakov alebo zamestnancov škôl a školských zariadení na základe rozhodnutia hlavného hygienika a záverov Ústredného krízového štábu, ktoré je zapríčinené šírením respiračného ochorenia vyvolaného novým koronavírusom COVID-19 prerušuje vyučovanie na školách a školských zariadeniach v období od 16. marca 2020 do 27. marca 2020 vrátane. Pripomíname, že karanténa nie sú prázdniny . Žiaci dostávajú úlohy podľa možností a podmienok na samoštúdium prostredníctvom elektronickej komunikácie s pedagogickými zamestnancami školy.


Dôrazne upozorňujeme rodičov, aby obmedzovali pohyb svojich detí cez deň aj vo večerných hodinách mimo domova. Platí zákaz združovania sa detí na obecnom ihrisku, v okolí predajní, zastávok SAD a na ostatných verejných priestranstvách. Vzhľadom na situáciu ohľadne koronavírusu preto žiadame rodičov, aby venovali zvýšenú pozornosť pohybu svojich detí. Všetky verejné priestranstvá budú monitorované.

V zmysle nariadenia ústredného krízového štábu je  v našej obci uzatvorená Materská škola, kostol a knižnica. Zakazuje sa zhromažďovať na verejných priestranstvách.

Doporučujeme zvážiť rodinné stretnutia. Obzvlášť nedoporučujeme navštevovať najohrozenejšiu skupinu – našich dôchodcov. Využite komunikáciu prostredníctvom telefónu. Neohrozte ich!

Zásobovanie potravinami je zabezpečené, ale nenavštevujte obchody častejšie, ako je to nutné. Na nákup nech ide iba jeden člen rodiny.

Pošta v Slovenskej Vsi funguje v neobmedzenom režime, ale  žiadame občanov, aby ju navštevovali len v nevyhnutnom prípade a s rúškom na tvári.

Zdržujte sa cestovania. Ak môžete, zostaňte doma. Ak cestujete majme rúško na tvári, alebo šatku.

Obzvlášť apelujeme na osoby, ktoré v poslednom období vycestovali za hranice Slovenskej republiky alebo do zasiahnutých oblastí na Slovensku, aby v záujme ochrany svojho zdravia aj zdravia iných osôb ostali po návrate v domácej dobrovoľnej karanténe 14. dní.

Žiadame občanov, aby používali ochranné rúška. Rúška sú objednané a taktiež sa šijú u nás v obci, v prvom rade budú odovzdané dôchodcom nad 60 rokov a potom postupne všetkým obyvateľom. Kto zatiaľ nemá rúško , doporučujeme použiť hocijakú inú náhradu – šatky, nákrčniky, ale aj iné textílie. Taktiež nezabúdajte na zvýšenú osobnú hygienu – umývanie rúk mydlom a teplou vodou. Zdržujte sa vo vlastnom záujme, ale aj záujme ostatných občanov podávania rúk a objatí.

Upozorňujeme, že v prípade nedodržiavania pokynov hlavného hygienika hrozí každej osobe pokuta.

Veríme, že túto náročnú situáciu všetci v zdraví zvládneme. Ale k tomu je potrebné naše zodpovedné správanie a disciplína.

 

Ing. Viera Strelová, starostka obce

Vo Výbornej, dňa 16.03.2020


Vytvorené: 17. 3. 2020
Posledná aktualizácia: 17. 4. 2020 09:36
Autor: Správce Webu